v2.00.299 Versiyon Yenilikleri (25.09.2021 Cumartesi)

 

 1. Poliçe Özel Kodlara Kullanıcı Kodu adında yeni bir sütun eklenmiştir. Bilindiği üzere Sigorta Şirketlerinde her kullanıcıya farklı kodlar verilmiş ve bu kodlarla girişi yapılan poliçeler transfer edildiğinde bu kodlar ile birlikte poliçeler gelmektedir. Özel Kodlar kısmına bu kullanıcı kodları aralarına virgül konularak yazıldığında (ANKA8888S1, ANKA8888S2, ANKA888S3) ilgili poliçelerdeki Poliçe Özel Kodlarına bunlar otomatik olarak yansıtılmaktadır. Daha sonra rapor alındığında hangi poliçe hangi kullanıcı kodu tarafından kesilmiş takip edilebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için arayınız.
 2. Hızlı Menüde bulunan Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma bölümündeki sağ mouse tuşuyla ulaşılan ekrana, Zeyl Poliçeleri Olan Trafik Poliçelerini Araç Satıldı Yap seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile adından da anlaşılacağı üzere zeyli olan trafik poliçelerini otomatik olarak Araç Satıldı’ ya dönüştürmektedir.
 3. Ana menüde bulunan Hızlı Menüdeki Tali Acente / Müşteri Kar Zarar Tablosunda bulunan Poliçe Tanzim Tarihi kısmına Poliçe Başlangıç Tarihi alanı eklenmiştir. Pol.Baş.Tar. üzerinde tıkladığında Pol.Tan.Tar. olarak değişmektedir.
 4. Poliçe İşlemlerine İade Talimat Girişi eklenmiştir. Bu bölüme iptal olan poliçelerin ödemeleri ile alakalı bilgileri girebilir ve takibini yapabilirsiniz.
 5. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.298 Versiyon Yenilikleri (02.08.2021 Pazartesi)

 

 1. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.297 Versiyon Yenilikleri (03.07.2021 Cumartesi)

 

 1. Hızlı Menüde bulunan Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma bölümünde, liste alındıktan sonra Müşteri / Poliçe üzerinde sağ mouse tuşuna basıldığında, o Müşteri’ nin ilk poliçe tarihinin ve toplam yaşayan poliçe sayısının olduğu Müşterinin İlk Poliçe Tarihi ve Yaşayan Poliçe Sayısı linkine tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.
 2. Poliçe Aktarımında bulunan Müşteriyi Kaydet seçeneği parametrik duruma getirilmiştir. İsteyen acentelerimiz o seçeneğin aktifliğini kaldırabilmektedir. Bunun için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinden gerekli alana işaret koymaları gerekmektedir.
 3. Mapfre Sigorta Poliçelerinin Döviz / TL aktarılması isteğe bağlı olarak güncellenmiştir. Ayarları değiştirmek için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinden gerekli alana işaret koymaları gerekmektedir.
 4. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.296 Versiyon Yenilikleri (28.05.2021 Cuma)

 

 1. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.295 Versiyon Yenilikleri (20.04.2021 Salı)

 

 1. Poliçe ve Poliçe Zeyl Girişlerindeki Tampon Poliçe Listesine Poliçe Başlama Tarihi sütunu eklenmiştir.
 2. Ana Sigorta Poliçe Transfer işlemi gerçekleştirilmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.294 Versiyon Yenilikleri (31.03.2021 Çarşamba)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Bazlı Şirket Üretimlerine Sigorta Kapsamı kriteri eklenmiştir.
 2. Gri Sigorta Poliçe Transfer işlemi gerçekleştirilmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.293 Versiyon Yenilikleri (31.12.2020 Perşembe)

 

 1. Lisans Server’ ları değişimi ile alakalı güncellemeler yapılmıştır.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.292 Versiyon Yenilikleri (16.12.2020 Çarşamba)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Bazlı Şirket Üretimlerinde bulunan Yalnız Dış Şirket Üretimlerini seçtiğinizde Poliçe Özel Kodlara göre gruplandırma yapabileceğiniz yeni kriter ilave edilmiştir.
 2. Eureko Sigorta Otomatik Poliçe Aktarımında düzenlemeler yapıldı.
 3. Doğa ve Koru Sigorta Poliçe Aktarımlarında düzenleme yapılmıştır. İki şirketin dosya yapıları aynı olduğundan iki şirketi de aynı anda kullanan acentelerde sıkıntı yaşanıyordu. Aktarımların farklı klasörlerde tutulması sağlanarak bu karışıklığın önüne geçilmiştir.
 4. Program Giriş Ekranındaki Kullanıcı Seçim bölümüne isimden arama yapılmıştır.
 5. Database yükünü azaltmak için tüm Müşteri, Poliçe v.s. listelemelerinde 3 karekter giriş yaptıktan sonra filtrelemenin çalışması sağlanmıştır. Bu şekilde devamlı sorgu çalışmayacağından daha hızlı çalışma imkanı olacaktır. Bu olayı da parametrik olarak yapmış bulunuyoruz. İsteyen acentelerimiz Servis / Program Ayarları / Kullanıcı sekmesinde bulunan Listelerde 3 Karekter Girilmeden Bilgiler Gelsin / Gelmesin seçeneğindendeğişiklik yapabilirler. Standart ayarımız Gelsin şeklindedir.
 6. Mahsup hariç tüm Giriş / Çıkış bordrolarında bulunan Borç Listesi / Alacak Listesi bölümlerinde Açıklama kısmında bir adet arama yapılabiliyordu. Yeni eklenen seçenek ile birden fazla aramayı aynı anda yapabilme eklenmiştir. Kullanımı şu şekilde yapılabilecektir. Açıklama kısmına önce @ işareti koyarak arama yapmak istediğimiz Poliçe Numarası, Plaka, İsim gibi bilgileri aralarına , (virgül) koyarak arama yapabilirsiniz. (@42010520500, 01NU062, ADNAN USLU, 510564851 gibi)
 7. Poliçe ve Poliçe Zeyl Girişlerinde bulunan Not Giriş bölümüne, Not Girişi yapılmış poliçelerin listesine ulaşabileceğiniz buton eklenmiştir. Bu butona basarak Not girilmiş poliçelere ulaşabilir, üzerine çift tıklayarak ilgili poliçe notunu Notlar bölümüne transfer edebilirsiniz.
 8. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.291 Versiyon Yenilikleri (09.11.2020 Pazartesi)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Tali Acente Toplu Üretim Raporu (Excel) bölümüne Tali Acente % Komisyon sütunu eklenmiştir.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Sigorta Şirketi Toplu Üretim Raporu (Excel) bölümüne Şirket % Komisyon sütunu eklenmiştir.
 3. Poliçe İşlemleri / Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümüne Gönder butonu eklenmiştir. Bilindiği üzere Gönder butonu altında Yazdır, Excel Dosyası Oluştur, E-Mail Gönder ve Html Dosyası Oluştur seçenekleri mevcuttur.
 4. Poliçe İşlemleri / Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümüne Durumu, Tali Acente ve Sigorta Şirketi sütunları eklenmiştir. İlgili poliçe ve müşteri kayıt durumlarının aşamalarını göstermektedir.
 5. Dubai Sigorta Otomatik Poliçe Aktarımında düzenleme yapılmıştır.
 6. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.290 Versiyon Yenilikleri (11.09.2020 Cuma)

 

 1. Otomatik Poliçe Transferlerine yeni şirket olan Türkiye Sigorta eklenmiştir.
 2. Sigorta Şirketi Tanımlama Sihirbazına Türkiye Sigorta eklenmiştir.
 3. TMT Sigorta’ nın poliçe otomatik aktarım dosyasındaki yaptığı değişikliklerden dolayı aktarım bölümü yeniden revize edilmiştir.
 4. Otomatik Poliçe Transferi Kriter bölümüne Poliçe Numarası eklenmiştir.
 5. Poliçe Transferindeki otomatik WebPos kaydı tarihlerindeki hata giderilmiştir.
 6. Borç / Alacak Listelerinde bulunan Tarih Aralığı yazısına tıklayınca otmatik olarak yazılan 31.12.2020 tarihi 31.12.2030 olarak düzeltilmiştir.
 7. Poliçe Otomatik Transferlerinde Acente Kartı ile yapılan poliçelerin Kapalı olarak kaydedilmesi engellenmiştir.
 8. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.289 Versiyon Yenilikleri (11.08.2020 Salı)

 

 1. Poliçe Aktarımında Şirket Bazlı kayıt işlemlerine ekleme yapılarak Tüm Şirketlerin Poliçelerini tek seferde kaydetme imkanı sağlanmıştır. Tek tek şirket seçme yerine Tüm Şirketlerin seçimi sağlanmıştır.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.288 Versiyon Yenilikleri (07.08.2020 Cuma)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Aylık Tahsilat Listesine başlıklara tıklayarak sıralama ve bulunulan sütundan ve satırdan arama özellikleri eklenmiştir.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Aylık Ödeme Listesine başlıklara tıklayarak sıralama ve bulunulan sütundan ve satırdan arama özellikleri eklenmiştir.
 3. Poliçe İşlemlerinde bulunan Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümüne Poliçe Özel Kodların, otomatik olarak Poliçe Aktarımındaki Poliçe Özel Kodlara işlemesi sağlanmıştır.
 4. Sanal Pos / Mail Order Ödeme Formuna TC Kimlik No alanı eklenmiştir.
 5. Cari Hesap Tanıtımındaki Dosya Ekleme bölümüne Dosya Arama bölümü eklenmiştir.
 6. Poliçe Otomatik Aktarım Bölümüne Filtre Seçim alanı oluşturulmuştur. Bu alan içerisine Tali Acente Seçimi eklenmiştir. Tali Acente Seçimi yapıldığında, üretimlerdeki poliçeler üzerinde sadece seçili acenteye ait poliçeler gelmektedir. Seçimi boşaltmak için Delete tuşuna basmanız yeterlidir.
 7. Poliçe Aktarım Bölümündeki filtre bölümüne, Tanzim, Başlangıç ve Bitiş tarihine göre filtre eklenmiştir.
 8. Poliçe Aktarım Bölümündeki filtre bölümüne, Ürün Numarası filtresi eklenmiştir. Ürün numarası (Örnek; 310, 410, TRAFİK, TR1, TR4 gibi kodlardır.) şirketlere göre farklılık göstermektedir.
 9. Poliçe Aktarım Bölümündeki filtre bölümüne, Sigortalı Adı filtresi eklenmiştir.
 10. Sigorta Şirketi / Ana Acente Tanıtımlarına Email Adresi eklenmiştir.
 11. Raporlar / Poliçe Raporları bölümüne Sigorta Şirketi Toplu Üretim Raporu (Excel) raporu eklenmiştir. Bu rapora da otomatik olarak email gönderebileceğiniz yeni seçenek eklenmiştir. Aynı zamanda 5 adet Cari Özel Kod kriteri kullanabilmenize olanak sağlanmıştır. Aynı yerden email ayarlarınızın girişini yapabilirsiniz. Sabit konu ve detay bilgisi yazabilirsiniz.
 12. Raporlar / Cari Hesap Raporları / Aylık Tahsilat Listesine istenilen tutardan daha düşük alacakların gelmemesi için alan eklenmiştir.
 13. Raporlar / Cari Hesap Raporları / Aylık Ödeme Listesine istenilen tutardan daha düşük borçların gelmemesi için alan eklenmiştir.
 14. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.287 Versiyon Yenilikleri (01.07.2020 Çarşamba)

 

 1. Şeker Sigorta Poliçe Aktarımında düzenlemeler yapılmıştır.
 2. Poliçe Girişlerinde düzenleme yapılmıştır.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.286 Versiyon Yenilikleri (29.06.2020 Pazartesi)

 

 1. Crm Bilgi Formu bölümünde bulunan Dosya Ekleme kısmına toplu olarak dosya ekleyebilme imkanı verilmiştir.
 2. Tali Acente Poliçe Listesi Girişi raporundaki tarih sorunu giderilmiştir.
 3. Tali Acente Poliçe Listesi Girişi raporundaki Gönder butonu altına Excel Dosyası Oluştur (Tali Detaylı) bölümü eklenmiştir. Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümünde tek tek tali acentelerin listesi aktarılabiliyordu. Bu eklemeler ile toplu rapor alınarak toplu bir şekilde kaydedilmesi sağlanmıştır.
 4. Şirket Bazlı Yıllık Ciro Raporunda Sütünları ekleyip kaldırabileceğiniz Sütun Seçimleri bölümü eklenmiştir.
 5. Anadolu Sigorta Poliçe Transferinde düzenlemeler yapılmıştır. Mükerrer kayıt olmaması için kontrollü bir şekilde transferlerinizi yapınız.
 6. Hızlı Menüde Bulunan Üretim Karşılaştırma Tablosunda bulunan Üst Hesap seçimi kriterlerinin şekli değiştirilmiştir. Seçim yapmak daha basit hale getirilmiştir. Üst Hesap linkine tıklandığında yeni bir ekran açılmakta ve boşluk (space) tuşu yardımı ile seçim yapılabilmektedir.
 7. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.285 Versiyon Yenilikleri (03.05.2020 Pazar)

 

 1. Hızlı Fiyat Teklif Girişi eklenmiştir. Kullanabilmek için Kullanıcı Tanım ve Yetkilerinden yetki verilmesi gerekmektedir.
 2. Axa Poliçe Transferi bölümüne, sağlık poliçeleri kodlarının eklenebilmesi için alan eklenmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.284 Versiyon Yenilikleri (16.03.2020 Pazartesi)

 

 1. Servis / Program Ayarları / Diğer Ayarlar sekmesine Unico Sigorta Poliçeleri Döviz/TL aktarılsın seçeneği eklenmiştir.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Bazlı Şirket Üretimleri raporuna 5 adet Cari Özel Kod sütunu eklenmiştir. Ayrıca bu raporun tam ekran çalışması da sağlanmıştır.
 3. Oto Servis Programı Fatura Yazdırma Dizayn Ayarlarına Fatura Tipi eklenmiştir. Alış İade Faturalarında artık yazıcıdan çıktı alındığında Satış İade Faturası yazısı basımı yapılacaktır.
 4. Allianz Sigorta Poliçe Aktarımında düzenleme yapılmıştır.
 5. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.283 Versiyon Yenilikleri (26.02.2020 Çarşamba)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Şirket Üretimleri raporundaki Yalnız Tali Acente Üretimleri kısmına Şirket Detaylı Üretim seçeneği eklenmiştir. Talilerin hangi şirket ve hangi branşlardan üretim yapıldığını da listeleyebilirsiniz.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Şirket Üretimleri raporuna Poliçe ve Cari Özel Kod kriterleri eklenmiştir.
 3. Program içerisinde 20 yıldan bu yana eklenen ve kullanılmayan bölümlerin tamamı kaldırılmış olup programın hızlandırılması sağlanmıştır.
 4. Binlist (Kredi Kartı) güncellemesi yapabileceğiniz excel veri transferi yapılabilen modül eklenmiştir. Binlist güncel hali (Excel Dosyası) program güncellemesi ile gönderilmiştir. Ana menüde iken Ctrl + I tuşuna basarak yeni modüle ulaşabilirsiniz.
 5. Crm Müşteri Görüşme Tutanağında, diğer kullanıcılara transfer işlemi yapıldığında, transfer yapılan kişinin ekranına uyarı gönderilmesi sağlanmıştır.
 6. TMT Sigorta XML Poliçe Otomatik Aktarımı tamamlanmıştır.
 7. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.282 Versiyon Yenilikleri (28.01.2020 Salı)

 

 1. Poliçe Üretim Raporundan, Poliçe Girişlerine ulaşılabilmesi sağlanmıştır. Bunun için rapor aldıktan sonra istediğiniz poliçe üzerinde sağ Mouse tuşuna basarak Poliçe İçeriği’ ne tıklamanız gerekmektedir.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Poliçe Tahsilat / Ödeme Türü Tablosunda alınan acente kartı dökümündeki aynı poliçenin değişik 2 kartta görünmesi sorunu giderilmiştir.
 3. Poliçe İşlemleri bölümüne Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) eklenmiştir. Excel dosyasında kayıtlı olan poliçe numaralarının sorgusunu Poliçe Otomatik Transfer bölümündeki poliçe numaraları ile karşılaştırarak, bulunan müşterilerin listeden seçtiğiniz tali acente altına otomatik olarak kaydedilmesini sağlamaktadır. Bu bölüm yetkiye bağlanmış olup Servis / Kullanıcı Tanım Yetkilerinden gerekli izinlerin verilmesi gerekmektedir.
 4. Günlük İşlem Listesindeki Visa Girişleri açıklamasına, hangi bankadan çekildiği bilgisi eklenmiştir.
 5. Poliçe Otomatik Aktarım Bölümündeki Liste İşlemleri Butonu altına, Toplu Acente Kredi Kartı Ekleme ve Silme eklenmiştir. Bu bölüm yetkiye bağlanmış olup Servis / Kullanıcı Tanım Yetkilerinden gerekli izinlerin verilmesi gerekmektedir.
 6. Poliçe Otomatik Aktarım Bölümündeki Liste İşlemleri Butonu altına, Üretim Poliçesi Olan Zeyl Poliçeleri Seç ve Üretim Poliçesi Olan Zeyl Poliçeleri Hatırlatma Listesinden Çıkar seçenekleri eklenmiştir. Üretimi olan zeyl poliçeleri seçe tıkladığınızda ana poliçesi olan zeyl poliçeler otomatik olarak seçilecektir. Aynı şekilde listeden çıkar seçeneğine tıkladığınızda ana poliçeyi hatırlatma listesinden otomatik olarak çıkartacaktır. Seçim yapmadan da ana poliçesi olan zeyl poliçelerin hangileri olduğunu görebilmeniz açısından Ürün Kodu sütununa Attachment resmi eklenmiştir.
 7. Acente Kredi Kartı tanımlamalarına kartınızın ilk 6 hanesini yazdığınızda hangi bankanın hangi tip kartı olduğunu gösteren alan eklenmiştir.
 8. Corpus Sigorta poliçe otomatik transferinde Dövizli poliçelerin TL olarak aktarılması sağlanmıştır. Bunun için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinde bulunan Corpus Poliçeleri TL / Döviz olarak aktarılsın seçeneğinin size uygun olanını seçmeniz gerekmektedir.
 9. Raporlar / Poliçe Raporları / Poliçe Tahsilat Ödeme Türü Tablosuna Poliçe İçeriğine ulaşabileceğiniz kısayol eklenmiştir. Rapor aldıktan sonra satırlar üzerindeyken sağ Mouse tuşuna basarak menüye ulaşabilirsiniz.
 10. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.281 Versiyon Yenilikleri (31.12.2019 Salı)

 

 1. Oto Servis Programı Fatura Yazdırma Bölümüne, Aracın Marka ve Tipinin fatura üzerine yazdırılması sağlanmıştır. Dizayn bölümünden gerekli ayarları yaparak kullanabilirsiniz.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.280 Versiyon Yenilikleri (29.12.2019 Pazar)

 

 1. Günlük işlem listesinde olmayan Banka Nakit Giriş / Çıkış, Banka Virman Giriş / Çıkış, Banka Devir Giriş / Çıkış, Banka Dekont Giriş / Çıkış ve Banka K.Kart Tah. / Ödeme izahatları eklenmiştir.
 2. Günlük işlem listesine Tali Müş./Banka/K.Kart adında yeni bir sütun eklenmiştir. Kartlı işlemlerde Acente Kredi Kartı ile yapılmış ise kart bilgisi, Tali acente müşterisine işlem yapılmış ise Tali Acente Müşterisi, Banka işlemi ise hangi banka olduğu bilgisi bu sütuna yazılmaktadır.
 3. Poliçe Girişlerinde bulunan Maximum Yüzde Oranı (M.Y.O %) Poliçe Zeyl Girişlerine de eklenmiştir.
 4. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.