v2.00.312 Versiyon Yenilikleri (10.08.2022 Çarşamba)

 

 1. Müşteri ve Sigorta Şirketi Cari Hareketlerine Cüzdan Giriş ve Cüzdan Çıkış Bordroları eklenmiştir.
 2. Tali ve Merkez Poliçe Listesi Girişine Tahsilat Tipi seçeneği eklenmiştir. (Acente Kartı, Müşteri Kartı, Cüzdan (Nakit))
 3. Hepiyi Sigorta Otomatik Poliçe Transferi (Excel) eklenmiştir.
 4. ArabamıÇek Otomatik Poliçe Transferinde güncellemeler yapılmıştır.
 5. Quick Sigorta (XML) Poliçelerinin Döviz / TL aktarılması isteğe bağlı olarak güncellenmiştir. Ayarları değiştirmek için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinden gerekli alana işaret koymaları gerekmektedir.
 6. Tali ve Merkez Poliçe Listesi Girişine Tahsilat Tipi seçeneği eklenmiştir. (Acente Kartı, Müşteri Kartı, Nakit (Cüzdan))
 7. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.311 Versiyon Yenilikleri (05.07.2022 Salı)

 

 1. Ray Sigorta Otomatik Poliçe Transferi (OtoXML) eklenmiştir.
 2. Quick Sigorta Otomatik Poliçe Transferi (XML) eklenmiştir.
 3. Hatırlatma Tecdit Açıklamaları Raporuna Mesleği Sütunu eklenmiştir.
 4. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.310 Versiyon Yenilikleri (05.06.2022 Pazar)

 

 1. Aveon Global Sigorta Otomatik Poliçe Transferi eklenmiştir. (Tam otomatik aktarım için Aveon Global Sigorta’ ya Acente Poliçe Bilgi Servislerini açtırmanız gerekmektedir.)
 2. Poliçe Girişleri Yazdır bölümüne, Poliçe Yazdır (Araç Bilgisi Detaylı) eklenmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.309 Versiyon Yenilikleri (07.04.2022 Perşembe)

 

 1. Prive Sigorta Otomatik Poliçe Transferi eklenmiştir. (Tam otomatik aktarım için Prive Sigorta’ ya Acente Poliçe Bilgi Servislerini açtırmanız gerekmektedir.)
 2. Tali ve Merkez Poliçe Girişine, İskonto, Tc Kimlik, Vergi Kimlik ve 3 adet Cep Telefonu alanı eklenmiştir. Bu alanların Poliçe Listesinde de çıkması sağlanmıştır.
 3. Tali ve Merkez Poliçe Girişine eklenen Tc Kimlik, Vergi Kimlik ve Sigortalı bölümlerine arama butonları eklenmiştir.
 4. İade Talimat Girişine, Not Alanı eklenmiştir.
 5. İade Talimat Girişi Listesine, Not Sütunu eklenmiştir.
 6. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.308 Versiyon Yenilikleri (07.03.2022 Pazartesi)

 

 1. Arex Sigorta poliçe transferlerinde revizyon yapılmıştır. Araç bilgileri ve taksit bilgileri de gelmektedir.
 2. PSP YAZILIM Server’ ları üzerinden gönderilen emaillerdeki sıkıntı giderilmiştir.
 3. Tali ve Merkez Poliçe Listesi Girişinde bulunan, Poliçe Listesine İskonto Sütunu eklenmiştir.
 4. Çek Senet Ciro Bordrosundaki sorun giderilmiştir.
 5. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.307 Versiyon Yenilikleri (03.02.2022 Perşembe)

 

 1. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formuna Doğum Tarihi Sütunu eklenmiştir.
 2. Dış Poliçe Girişleri / Müşteri Tanımsız bölümüne Doğum Tarihi alanı ve Sütunu eklenmiştir.
 3. Dış Poliçe Girişleri / Müşteri Tanımsız bölümüne Bitiş Tarihi Aralığı Toplu Silme eklenmiştir. Listeleme yaptıktan sonra Sağ Mouse tuşu ile ilgili menüye ulaşabilirsiniz.
 4. Dış Poliçe Girişleri / Müşteri Tanımlı bölümüne Doğum Tarihi alanı ve Sütunu eklenmiştir.
 5. Dış Poliçe Girişleri / Müşteri Tanımlı bölümüne Bitiş Tarihi Aralığı Toplu Silme eklenmiştir. Listeleme yaptıktan sonra Sağ Mouse tuşu ile ilgili menüye ulaşabilirsiniz.
 6. Poliçe, İptal Zeyl ve Müşteri Cari Hareketlerinde bulunan müşteri detayı bölümünde Doğum Tarihi alanları eklenmiştir.
 7. Aksigorta Poliçe Aktarımında düzenleme yapılmıştır.
 8. İade Talimat Girişlerine, poliçe girişindeki iskontonun görüntülenmesi sağlanmıştır.
 9. Mobil Assistance Şirketinden Poliçe Transfer işlemi tamamlanmıştır.
 10. Tanımlamalara Sigorta Şirketleri Seçimi bölümü eklenmiştir. Burada seçimi yaptığınız şirketler, Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda, Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı), Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımsız) ve Tramer Sorgulama kısımlarındaki Sigorta Şirketi Litesinde görüntülenecektir.
 11. İade Talimat Girişine Cep Telefonu eklenmiştir. Bununla birlikte SMS gönderme işlemleri de sağlanmıştır. SMS Gönderebilmek için ödeme durumunun İşlem Gerçekleşti olması gerekmektedir. SMS Gönderme kalıbı ayarlarını ise Program Ayarlarında bulunan Mesaj / Servis Sekmesindeki İade Talimat Girişi SMS Ayarından yapılması gerekmektedir.
 12. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.306 Versiyon Yenilikleri (29.12.2021 Çarşamba)

 

 1. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.305 Versiyon Yenilikleri (17.12.2021 Cuma)

 

 1. Aksigorta Otomatik Poliçe Aktarımı yeniden düzenlenmiştir.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.304 Versiyon Yenilikleri (11.12.2021 Cumartesi)

 

 1. Aksigorta Otomatik Poliçe Aktarımı yeniden düzenlenmiştir. Aksigorta’ dan poliçe transferi alırken Detaylı sorusuna Evet diyerek rapor oluşturunuz. Aktarım yapmadan önce Sigorta Şirketi / Ana Acente Tanıtımına giriniz, Aksigorta’ yı çağırınız, E-Posta / Diğer sekmesinde bulunan Aktarım Kalıbı seçimini, Aksigorta (Excel) ile değiştiriniz.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.303 Versiyon Yenilikleri (07.12.2021 Salı)

 

 1. Ana Menüde herhangi bir yerde sağ mouse tuşuna basıldığında, 3 adet renk seçimi ekranı gelmektedir. Bunlardan herhangi biri seçildiğinde programın tamamında renkler değişmektedir.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.302 Versiyon Yenilikleri (30.11.2021 Salı)

 

 1. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda bulunan sağ mouse tuşu işlemlerine, Seçili Olanları Tecdit Listesinden Çıkar Dış Poliçelere Ekle seçeneği eklenmiştir.
 2. Tecdit Listesi Takip Ve Fiyatlandırma Formuna, sağ üst köşeye ilgili bölümde kullanılan kısayol tuşlarının olduğu Yardım butonu eklenmiştir.
 3. Dış Poliçe Giriş (Müşteri Tanımlı) Formuna, sağ üst köşeye ilgili bölümde kullanılan kısayol tuşlarının olduğu Yardım butonu eklenmiştir.
 4. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda bulunan Alt Hesap Kriterlerine Diğer seçimi eklenmiştir. Diğer seçimi yaparak tek müşterinin raporunu alabilirsiniz.
 5. Aksigorta Otomatik Poliçe Transferine, Eski ve Yeni aktarım kalıbı seçimi eklenmiştir. Sigorta Şirketi / Ana Acente Tanıtımlarında, E-Posta / Diğer sekmesinde bulunan Otomatik Aktarım Kalıbını seçerek işlem yapmanız gerekmektedir. (AkSigorta (YeniExcel) - AkSigorta (EskiExcel))
 6. Ana Menüde herhangi bir yerde sağ mouse tuşuna basıldığında, 3 adet renk seçimi ekranı gelmektedir. Bunlardan herhangi biri seçildiğinde programın tamamında renkler değişmektedir.
 7. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.301 Versiyon Yenilikleri (26.11.2021 Cuma)

 

 1. Programın daha verimli ve hızlı çalışması için yeni düzenlemeler yapılmıştır.
 2. Sağ Üst Köşede bulunan Hatırlatma Listesindeki Tecdit Listesi Hatırlatmasına çift tıklandığında açılan bölüme, Hatırlatma Açıklaması sütunu eklenmiştir.
 3. Cari Hesap Tanıtımları / Tali Acente Komisyon oranlarının tanıtımının yapıldı yerde bulunan sağ mouse tuşu işlemlerine, üzerinde bulunulan ana branşların tamamının komisyon oranlarını değiştirebileceğiniz seçenek eklenmiştir. (Komisyon Değerini Bu Ana Branşta Olanlara Yay)
 4. Cari Hesap Tanıtımları / Tali Acente Komisyon oranlarının tanıtımının yapıldı yerde bulunan sağ mouse tuşu işlemlerine, üzerinde bulunulan ana branşların tamamının hesaplama şekillerini değiştirebileceğiniz seçenek eklenmiştir. (Bu Ana Branşta Olanları Net Primden Hesapla, Bu Ana Branşta Olanları Brüt Primden Hesapla, Bu Ana Branşta Olanları Acente Komisyonu Üzerinden Hesapla)
 5. İade Listesi Raporuna Tanzim aralığı kriteri eklenmiştir.
 6. Arex Sigorta Poliçe Transferi eklenmiştir.
 7. Hızlı Menüde Bulunan Tali Acente / Müşteri Kar Zarar Tablosuna Cari Özel Kod seçimi eklenmiştir.
 8. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda Email Gönder, Excel Oluştur kısımlarında daha önce fiyat yazılmayan şirketlerde listeleniyordu. Fiyatı olmayanlar artık listede görüntülenmiyor.
 9. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formuna, Adres, İmm, Aksesuar, Fkz ve İkame Araç alanları eklenmiştir.
 10. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda, Teklif Formu Excel ve Email kısmına yeni alanlar eklenmiştir. (Adres, İmm, Aksesuar, Fkz ve İkame Araç)
 11. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formunda bulunan Yenilendi durumu seçildiğinde, Poliçe Numarası girişi eklenmiş ve zorunlu hale getirilmiştir.
 12. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formuna, Kasko Değeri 1 ve Kasko Değeri 2 eklenmiştir. Kasko Değeri 1 geçen seneki kasko değeri, Kasko Değeri 2 bu seneki kasko değeri şeklinde kullanılacaktır.
 13. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formunda, Teklif Formu Excel ve Email kısmına yeni alanlar eklenmiştir. (Geçen Seneki Fiyatı, Geçen Yıl Kasko Değeri, Bu Yıl Kasko Değeri, Kullanım Tarzı, Model Yılı, Araç Markası, Araç Modeli, Araç Şasi ve Motor Numarası)
 14. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formunda Email Gönder, Excel Oluştur kısımlarında daha önce fiyat yazılmayan şirketlerde listeleniyordu. Fiyatı olmayanlar artık listede görüntülenmiyor.
 15. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formuna, Adres, İmm, Aksesuar, Fkz ve İkame Araç alanları eklenmiştir.
 16. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formunda, Teklif Formu Excel ve Email kısmına yeni alanlar eklenmiştir. (Adres, İmm, Aksesuar, Fkz ve İkame Araç)
 17. Dış Poliçe Girişleri (Müşteri Tanımlı) Formunda bulunan Tecdit Listesi Poliçe Durum Toplamlarındaki Araç Satıldı seçeneği yenileme oranlarından çıkarılmıştır.
 18. Aksigorta Otomatik Poliçe Transferindeki değişiklikler eklenmiştir.
 19. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.300 Versiyon Yenilikleri (06.11.2021 Cumartesi)

 

 1. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda bulunan Yenilendi durumu seçildiğinde, Poliçe Numarası girişi eklenmiş ve zorunlu hale getirilmiştir.
 2. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formuna, Kasko Değeri 1 ve Kasko Değeri 2 eklenmiştir. Kasko Değeri 1 geçen seneki kasko değeri, Kasko Değeri 2 bu seneki kasko değeri şeklinde kullanılacaktır.
 3. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda, Teklif Formu Excel ve Email kısmına yeni alanlar eklenmiştir. (Geçen Seneki Fiyatı, Geçen Yıl Kasko Değeri, Bu Yıl Kasko Değeri, Kullanım Tarzı, Model Yılı, Araç Markası, Araç Modeli, Araç Şasi ve Motor Numarası)
 4. Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma Formunda bulunan Tecdit Listesi Poliçe Durum Toplamlarındaki Araç Satıldı seçeneği yenileme oranlarından çıkarılmıştır.
 5. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.299 Versiyon Yenilikleri (25.09.2021 Cumartesi)

 

 1. Poliçe Özel Kodlara Kullanıcı Kodu adında yeni bir sütun eklenmiştir. Bilindiği üzere Sigorta Şirketlerinde her kullanıcıya farklı kodlar verilmiş ve bu kodlarla girişi yapılan poliçeler transfer edildiğinde bu kodlar ile birlikte poliçeler gelmektedir. Özel Kodlar kısmına bu kullanıcı kodları aralarına virgül konularak yazıldığında (ANKA8888S1, ANKA8888S2, ANKA888S3) ilgili poliçelerdeki Poliçe Özel Kodlarına bunlar otomatik olarak yansıtılmaktadır. Daha sonra rapor alındığında hangi poliçe hangi kullanıcı kodu tarafından kesilmiş takip edilebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için arayınız.
 2. Hızlı Menüde bulunan Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma bölümündeki sağ mouse tuşuyla ulaşılan ekrana, Zeyl Poliçeleri Olan Trafik Poliçelerini Araç Satıldı Yap seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile adından da anlaşılacağı üzere zeyli olan trafik poliçelerini otomatik olarak Araç Satıldı’ ya dönüştürmektedir.
 3. Ana menüde bulunan Hızlı Menüdeki Tali Acente / Müşteri Kar Zarar Tablosunda bulunan Poliçe Tanzim Tarihi kısmına Poliçe Başlangıç Tarihi alanı eklenmiştir. Pol.Baş.Tar. üzerinde tıkladığında Pol.Tan.Tar. olarak değişmektedir.
 4. Poliçe İşlemlerine İade Talimat Girişi eklenmiştir. Bu bölüme iptal olan poliçelerin ödemeleri ile alakalı bilgileri girebilir ve takibini yapabilirsiniz.
 5. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.298 Versiyon Yenilikleri (02.08.2021 Pazartesi)

 

 1. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.297 Versiyon Yenilikleri (03.07.2021 Cumartesi)

 

 1. Hızlı Menüde bulunan Tecdit Listesi Takip ve Fiyatlandırma bölümünde, liste alındıktan sonra Müşteri / Poliçe üzerinde sağ mouse tuşuna basıldığında, o Müşteri’ nin ilk poliçe tarihinin ve toplam yaşayan poliçe sayısının olduğu Müşterinin İlk Poliçe Tarihi ve Yaşayan Poliçe Sayısı linkine tıklayarak bilgilere ulaşabilirsiniz.
 2. Poliçe Aktarımında bulunan Müşteriyi Kaydet seçeneği parametrik duruma getirilmiştir. İsteyen acentelerimiz o seçeneğin aktifliğini kaldırabilmektedir. Bunun için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinden gerekli alana işaret koymaları gerekmektedir.
 3. Mapfre Sigorta Poliçelerinin Döviz / TL aktarılması isteğe bağlı olarak güncellenmiştir. Ayarları değiştirmek için Servis / Program Ayarları / Diğer sekmesinden gerekli alana işaret koymaları gerekmektedir.
 4. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.296 Versiyon Yenilikleri (28.05.2021 Cuma)

 

 1. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.295 Versiyon Yenilikleri (20.04.2021 Salı)

 

 1. Poliçe ve Poliçe Zeyl Girişlerindeki Tampon Poliçe Listesine Poliçe Başlama Tarihi sütunu eklenmiştir.
 2. Ana Sigorta Poliçe Transfer işlemi gerçekleştirilmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.294 Versiyon Yenilikleri (31.03.2021 Çarşamba)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Bazlı Şirket Üretimlerine Sigorta Kapsamı kriteri eklenmiştir.
 2. Gri Sigorta Poliçe Transfer işlemi gerçekleştirilmiştir.
 3. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.293 Versiyon Yenilikleri (31.12.2020 Perşembe)

 

 1. Lisans Server’ ları değişimi ile alakalı güncellemeler yapılmıştır.
 2. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.292 Versiyon Yenilikleri (16.12.2020 Çarşamba)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Branş Bazlı Şirket Üretimlerinde bulunan Yalnız Dış Şirket Üretimlerini seçtiğinizde Poliçe Özel Kodlara göre gruplandırma yapabileceğiniz yeni kriter ilave edilmiştir.
 2. Eureko Sigorta Otomatik Poliçe Aktarımında düzenlemeler yapıldı.
 3. Doğa ve Koru Sigorta Poliçe Aktarımlarında düzenleme yapılmıştır. İki şirketin dosya yapıları aynı olduğundan iki şirketi de aynı anda kullanan acentelerde sıkıntı yaşanıyordu. Aktarımların farklı klasörlerde tutulması sağlanarak bu karışıklığın önüne geçilmiştir.
 4. Program Giriş Ekranındaki Kullanıcı Seçim bölümüne isimden arama yapılmıştır.
 5. Database yükünü azaltmak için tüm Müşteri, Poliçe v.s. listelemelerinde 3 karekter giriş yaptıktan sonra filtrelemenin çalışması sağlanmıştır. Bu şekilde devamlı sorgu çalışmayacağından daha hızlı çalışma imkanı olacaktır. Bu olayı da parametrik olarak yapmış bulunuyoruz. İsteyen acentelerimiz Servis / Program Ayarları / Kullanıcı sekmesinde bulunan Listelerde 3 Karekter Girilmeden Bilgiler Gelsin / Gelmesin seçeneğindendeğişiklik yapabilirler. Standart ayarımız Gelsin şeklindedir.
 6. Mahsup hariç tüm Giriş / Çıkış bordrolarında bulunan Borç Listesi / Alacak Listesi bölümlerinde Açıklama kısmında bir adet arama yapılabiliyordu. Yeni eklenen seçenek ile birden fazla aramayı aynı anda yapabilme eklenmiştir. Kullanımı şu şekilde yapılabilecektir. Açıklama kısmına önce @ işareti koyarak arama yapmak istediğimiz Poliçe Numarası, Plaka, İsim gibi bilgileri aralarına , (virgül) koyarak arama yapabilirsiniz. (@42010520500, 01NU062, ADNAN USLU, 510564851 gibi)
 7. Poliçe ve Poliçe Zeyl Girişlerinde bulunan Not Giriş bölümüne, Not Girişi yapılmış poliçelerin listesine ulaşabileceğiniz buton eklenmiştir. Bu butona basarak Not girilmiş poliçelere ulaşabilir, üzerine çift tıklayarak ilgili poliçe notunu Notlar bölümüne transfer edebilirsiniz.
 8. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2.00.291 Versiyon Yenilikleri (09.11.2020 Pazartesi)

 

 1. Raporlar / Poliçe Raporları / Tali Acente Toplu Üretim Raporu (Excel) bölümüne Tali Acente % Komisyon sütunu eklenmiştir.
 2. Raporlar / Poliçe Raporları / Sigorta Şirketi Toplu Üretim Raporu (Excel) bölümüne Şirket % Komisyon sütunu eklenmiştir.
 3. Poliçe İşlemleri / Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümüne Gönder butonu eklenmiştir. Bilindiği üzere Gönder butonu altında Yazdır, Excel Dosyası Oluştur, E-Mail Gönder ve Html Dosyası Oluştur seçenekleri mevcuttur.
 4. Poliçe İşlemleri / Poliçe Numarasından Müşteri Kaydı (Excel) bölümüne Durumu, Tali Acente ve Sigorta Şirketi sütunları eklenmiştir. İlgili poliçe ve müşteri kayıt durumlarının aşamalarını göstermektedir.
 5. Dubai Sigorta Otomatik Poliçe Aktarımında düzenleme yapılmıştır.
 6. Programsal düzenlemeler yapılmıştır.

 

v2